Logo

برنت

چرا وردپرس برای فروشگاه ها نیست

176

چرا  وردپرس برای فروشگاه ها نیست

پلتفرم وردپرس یکی از محبوب ترین پلتفرم ها برای ساخت وب سایت است و بسیاری از کسب و کارها از آن برای ایجاد فروشگاه های آنلاین خود استفاده می کنند. گرچه ممکن است جزو گزینه های مناسب برای ساخت وب سایت ها و وبلاگ ها باشد، اما بهترین نیست. در این مقاله، ما دلایل عدم استفاده از وردپرس در برنامه های کاربدی تجارت الکترونیک و به چه علتی بهتر است  پلتفرم های دیگر را در نظر بگیرید، بحث خواهیم کرد.

 

مسائل امنیتی

امنیت یکی از عامل های حیاتی در هر وب سایتی در تجارت الکترونیک است. متاسفانه پلتفرم وردپرس به دلیل آسیب پذیر بودن در برابر نقض های امنیتی ای که دارد شناخته شده است. از آنجایی که وردپرس یک پلتفرم منبع باز است، هکرها سریعا می توانند آسیب های موجود در کد های این پلتفرم را شناسایی و از آن ها استفاده کنند. این موضوع می تواند اطلاعات حساس و مهم مشتریان شما را از جمله اطلاعات بانکی را در معرض خطر قرار دهد. گرچه پلتفرم وردپرس دارای ویژگی های امنیتی است و همواره چندین افزونه امنیتی در دسترس دارد، اما هنوز به اندازه سایر پلتفرم های تجارت الکترونیک مطمئن نیست.

 

عملکرد محدود در تجارت الکترونیک ( فروشگاه آنلاین )

ورد پرس یک سیستم مدریت محتوا (CMS) در درون خود است, و درحالی که دارای افزونه هایی است که عملکرد خوبی را در تجارت الکترونیک فراهم می کند، اما یک پلتفرم اختصاصی در تجارت الکترونیک نیست. از طریق افزونه های این پلتفرم ویژگی های تجارت الکترونیک اعم از سبد خریددرگاه پرداختی و مدیریت موجودی همواره در دسترس است، اما به اندازه ای که توسط پلتفرم های معروف که به صورت اختصاصی در تجارت الکترونیک مشغول به ارائه هستند مانند Magento یا Shopify پیشترفته نیستند. این موضوع می تواند ساخت یک فروشگاه الکتروینک کاملا کاربردی و بهینه شده که با استفاده از وردپرس ساخته شده است را به چالش بکشاند.

 

عدم مقیاس پذیری

همانطور که فروشگاه تجارت الکترونیک درحال رشد نیاز به افزودن یکسری ویژگی ها، محصولات و صفحات خواهد داشت. متاسفانه، دشوار بودن افزایش مقیاس در پلتفرم وردپرس برای پاسخوگیی به نیازهای درحال رشد یک فروشگاه الکترونیک می تواند مشکل افرین باشد. با افزایش محصولات و مشتریان در فروشگاه الکترونیک، پلتفرم وردپرس در ارائه  کند تر و ناپایدار تر می شود که باعث از کار افتادن و یا خطاهای صفحه نمایش در وب سایت شما می شود. علاوه بر این، مدیریت یک فروشگاه تجارت الکترونیک در حال رشد بر روی پلتفرم وردپرس می تواند کاری زمان بر و پیچیده باشد.

 

هزینه‌ی حفظ، نگهداری و بروزرسانی

نگهداری، پشتیبانی و بروزرسانی یک وب سایتی که از طریق پلتفرم وردپرس ساخته شده است نیاز به تلاش و زمان زیادی دارد. درحالی که نصب و استفاده پلتفرم وردپرس آسان است، اما حفظ ان می تواند یک کار دشوار باشد. شما همواره نیاز به بروزرسانی های امنیتیافزونه ها و تم ها هستید که می تواند کاری زمان بر و خسته کننده باشد. عدم موفقیت بروزرسانی سایت به صورت منظم، می تواند فروشگاه شما را به سوی مشکلات امنیتی و عملکردی سوق دهد.

 

نتیجه

درحالی که پلتفرم وردپرس یکی از پلتفرم های محبوب برای ساخت وبسایت ها است، اما بهترین پلتفرم برای فروشگاه آنلاین نیست. به دلیل مسائل امنیتی، عملکرد محدود در تجارت الکترونیک، عدم مقیاس پذیری و نیاز به حفظ و نگهداری این پلتفرم را به یک انتخاب نامناسب تبدیل می کند برای کسب و کارهایی که به دنبال ساخت یک فروشگاه تجارت الکترونیک کاملا کاربردی و بهینه هستند. به جای پلتفرم وردپرس شما می توانید پلتفرم های کاملا اختصاصی مطابق با نیازمندی های تخصصی خود توسعه بدید. این گونه پلتفرم ها ویژگی های قابل توجهی را پیشنهاد می دهند اعم از مقیاس پذیری بهتر و امنیت قوی تر که این موضوع  به شما اجازه می دهد تمرکز بهتری را روی رشد کسب و کار خود داشته باشید و همچنین تجربه ی خرید مطمئن و آسان را برای مشتریان خود به ارمغان بیاورید.

اشتراک گذاری: